Zalety ubezpieczenia prywatnego


Wielu z nas rozmyśla, czy powinno się ubezpieczać prywatnie. Nie ma bezspornej odpowiedzi na to zapytanie, natomiast multum osób oświadcza, iż tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej przemyślanych wyjść. Niestety, ale kolejki do ekspertów i nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są spore. Wskutek tego w sytuacji nagłej potrzeby, nie mamy szans na to, aby w ciągu paru dni odbyć konsultację z lekarzem, na jakiego specjalizacji nam zależy.
Jednakowoż posiadając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego kłopotu – mnogość rejestracji w najogromniejszych polskich prywatnych centrach medycznych możliwa jest całą dobę. Dlatego lekarz o konkretnej specjalności będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie obejmuje pakiet medyczny w skład którego wkraczają – w zależności od rodzaju pakietu – konkretne badania medyczne oraz konkretna liczba wizyt na miesiąc u doktorów wyłonionych specjalności. W stosunku od naszych potrzeb możemy wykorzystać pakiet podstawowy, jaki z reguły zawiera doktora pierwszego kontaktu, standardowa kontrola zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u doktorów podstawowych specjalności. Natomiast jeżeli chorujemy większą ilość razy, lub przykładowo chcemy także ubezpieczyć nasze dziecko, wskazane jest zainwestować w bardziej powiększony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry i laryngologa.

Pakiet medyczny daje nam wygodę i komfort, na dodatek za względnie niewielką opłatą. Należałoby dowiedzieć się o pakiet medyczny w naszym miejscu pracy – często prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym oraz użycza własnym pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych czy też nawet za darmo.

Nie zapominajmy, iż prywatna wizyta u profesjonalisty kosztuje przeważnie około 100 złotych, a to wyraźnie jest większy nakład pieniężny niż miesięczna zrzutka na pakiet medyczny w ramach jakiego możemy zdobyć znacznie więcej.
Źródł: s7pakiet.pl

Post Author: Rymarski