Zacznij pływać.

W przeciągu ostatnich lat żeglarstwo przestało być sportem elitarnym. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na spędzanie wakacji pod żaglami i to niekoniecznie w Polsce, ale nawet kilka tysięcy kilometrów od domu. Czarter jachtów stał się rzeczą która po pierwsze zagościła w świadomości ludzi, a po drugie nie jest już tak odległa i zarezerwowana tylko dla fanatyków pływania i ludzi bardzo zamożnych.

Pamiętajmy, że aby żeglować sami nie potrzebujemy uprawnień żeglarskich. Ważne jednak, aby ktoś z załogi statku je posiadał. W tym celu można wynająć skipera lub, jeśli mamy doświadczonego żeglarza wśród znajomych poprosić go o pomoc, a jednocześnie zaoferować wakacje.

Na ogół jednostki które można wyczarterować to nowoczesne turystyczne jachty mające długość od dziewięciu do szesnastu metrów i ważące kilka ton. Zazwyczaj jachty takie wyposażone są w łazienkę z toaletą, dostęp do gorącej wody, kuchnię wyposażoną w lodówkę, kuchenkę. Niektóre z takich jednostek wyposażone są też w klimatyzację. Takie warunki sprawiają, że w wygodny i komfortowy sposób na jednostce takiej może żeglować około dziesięć osób. Pamiętaj o tym, że żeglując zaznasz kontaktu z przyrodą, będziesz miał okazję aby się wyciszyć i zrelaksować. Jednak, gdy Tobie bądź części załogi wyczarterowanego jachtu znudzi się już pływanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby obrać kurs na najbliższe miasto posiadające port i wpłynąć do niego.

Taka podróż odbyta jachtem z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim w niej uczestniczącym osobom.

Post Author: Rymarski