Z jakiej przyczyny należy kupić kota?

Kociaki syberyjskie są rasą ze średniej długości futerkiem oraz wywodzą się z odległej sfery Rosji. Znane są jako koty alergizujące mniej aniżeli reprezentanci pozostałych rodzaji. Bywa to rasa wyróżniająca się znaczną odpornością na choroby a także bezproblemowym dostrojeniem do nowych wymogów. Ich ewolucja przebiegała samorzutnie, bez wkładu człowieka, ich rasa została autoryzowana dopiero w 1989 roku. Początkowo hodowanie kotów z Syberii dało się zrealizować jedynie przez organizację TICA, dwanaście miesięcy później rasa została utrwalona także przez FIFe.

koty syberiany

Koty te będą rozważane za bardzo inteligentne, a do tego czynne i żywiołowe. Mnogość przedstawicieli rasy będzie bardzo życzliwa i emocjonalna, częstokroć poszukuje więzi z człowiekiem. Rzadko mają zaczepne bądź destrukcyjne popędy. Uwielbiają natomiast wspinać się na wysokości tudzież wylegiwać się na wysoko podwieszonych półkach. We własnej ziemi uznawany będzie za kotka „pilnującego”- umie przenikliwie miauczeć na zjawienie się obcej osoby.
Podług wzorca zdołają przejawiać się w różnych odmianach barwnych. Jedynymi wyłączonymi kolorami jest złączenie białego z: czekoladowym, beżowym, lawendowym, płowym. Niedozwolone będą także oznakowania typu point. Dozwolone jest występowanie bieli jako gwiazdka, medalik, odcień przodu, brzucha, łap plus tego rodzaju ubarwienia jak: van, bicolor oraz arlekin.

syberyjskie koty

Syberyjskie koty są uznawane za koty przeciętne albo wielkie, samce będą często obszerniejsze od kotek. Mogą mieć ciężar 8-10 kg, zaś ich partnerki – w najwyższym stopniu 6 kilogramów. Bywają kotami potężnymi, o solidnym szkielecie. Mają półdługą oraz nader bujną sierść. Włos wierzchni powinien połyskiwać, jako że posiada właściwości chroniące przed zmoczeniem. Podszerstek rasy syberyjskiej bywa nader zwarty oraz obfity zimową porą, niemniej jednak podczas lata bardzo mikry. Plusem ich sierści będzie zjawisko, iż nie pląta się w kudły, co jest łatwe w czesaniu.

Post Author: Rymarski