Wakacyjny odpoczynek na terenie natury

Zapewne każdy lubi inny rodzaj wypoczynku. Poniektóre osoby organizują wolny czas aktywnie, rozciągając się lub wymyślają piesze spacery w nieznane tereny. Inni natomiast szukają kontaktu z naturą, bo tylko to daje im w pełni zrelaksować się.
W Polsce występuje multum miejsc, w których można spędzić urlop na terenie cudów przyrody. Kwalifikują się do nich liczne domostwa agroturystyczne mieszczące się na terenie wspaniałych parków krajobrazowych. Jednak pasjonaci wypoczynku w pobliżu lasów, jezior i łąk cenią sobie zwłaszcza Park Krajobrazowy
Dolina Baryczy
noclegi
. Rozciąga się on na powierzchni powyżej 87 ha i zajmuje obręby dwóch województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. Ten niezwykły rezerwat dobrze uwzględnić na mapie swoich urlopowych podróży z wielu powodów. Jednym z nich są Stawy Milickie, kategoryzowane do tak tytułowanych Żyjących Jezior, zatem tych o cechach unikatowych na skalę powszechną. Ich powstanie przypisuje się na średniowiecze, a dziś słyną na całą Europę między innymi z hodowli karpia. Stawy Milickie to dodatkowo istotne centrum ornitologiczne, w którym mieszka wiele nieczęsto spotykanych rodzajów ptaków.

Dolina Baryczy
noclegi

W dolinie rzeki Barycz odetchnie każdy, kto ceni sobie bliskość przyrody. W zasięgu ręki można zaobserwować tu łąki pełne kwiatów, lasy i jeziora, a do tego różne okazy ptaków. W celu obserwowania tych ostatnich wolno skorzystać z wyznaczonych do tego położeń, na przykład wieże czy też czatownie.
Noclegi w tym miejscu powinno się rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo nie występuje ich zbyt wiele. A wędrowców skłonnych do trafienia w te strony nie brakuje. Oczywiście dobrym pomysłem jest rezerwacja noclegu w gospodarstwie agroturystycznym. Tutaj da się wyczuć wyjątkowa atmosferę, jaka panuje na całym terenie. Dbają o to szczególnie gospodarze, którzy skoro częstują gości regionalnymi smakołykami.

Źródło: Kwatera Niezgoda

Post Author: Rymarski