Usługi lakierowania proszkowego we Wrocławiu.

W związku z rozwojem technologicznym, systemy maszyn lakiernictwa proszkowego są wciąż unowocześniane. Metoda ta powstała około 65 lat temu, dzięki znanemu niemieckiemu naukowcowi Erwinowi Gemmerowi. Początkowo metoda ta, nazywana była: fluidyzacyjne tworzenie powłok ochronnych. Firmy zajmujące się tego typu procesami, oferują usługi od drobnych przedmiotów użytkowych po elementy elewacji budynków i inne duże konstrukcje, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Malarnia Wrocław ma kilka firm zajmujących się właśnie tą metodą
Lakierowanie proszkowe, inaczej szkiełkowanie, polega na nakładaniu poprzez naelektryzowane cząsteczki (20-100 μm) farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np: metalu. Warstwa proszku osadza się na powierzchni malowanego detalu, dzięki siłom elektrostatycznym.
Możemy wyróżnić dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej: natrysk elektrokinetyczny (metoda tarciowa zwana również „tribo”) oraz natrysk elektrostatyczny (metoda wysokonapięciowa inaczej zwana „„koroną”).
Zgodnie z procedurami elementy farby są nagrzewane określoną temperaturą, dzięki czemu proszek ulega polimeryzacji oraz stopnieniu. W związku z tym powłoka, która powstała jest odporna przede wszystkim na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne lub chemikalia wszelkiego typu.
Głównymi zaletami szkiełkowania są:
– zabezpieczenia antykorozyjne pokrytych materiałów,
– stosowanie zamkniętych układów wentylacji, co pokłada się na oszczędności elektryczne,
– brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,
– dzięki grubym powłokom (60-80 μm) maskują wszelkie niedoskonałości obróbki mechanicznej,
– możliwość odzysku nieosadzonych cząstek proszku, czyli prawie 100% wykorzystanie materiału malarskiego.
Głównym atutem tej metody, jest fakt, że farba proszkowa w przeciwieństwie do zwykłej farby nie jest mieszana z rozpuszczalnikiem. Nie możemy również zapominać, że powyższa metoda jest dość ekologiczna, posiada także atesty zezwalające na kontakt z żywnością, czyli jest po prostu całkowicie bezpieczna dla ludzi i środowiska.

Post Author: Rymarski