Ty też dostajesz takie smsy?

W dzisiejszych czasach prawie każdy dostał smsa z treścią w stylu, że wygraliśmy samochód, sto tysięcy złotych czy nowy komputer.

Coraz częściej usuwamy takie wiadomości jednak są osoby, które myślą, że naprawdę coś wygrały i później rodzi się niemały problem, kiedy przegrywają sprawy w sądzie z firmami, które wysyłały te smsy. Mimo wszystko, zastanawiacie się pewnie, skąd te firmy mają nasze numery telefonów, że ciągle mogą nam wysyłać wiadomości, mają je, ponieważ podpisują wielkie kontrakty z operatorami sieci w całym kraju, dzięki temu operator zarabia, a firma dostaje nasze numery.

Niestety nie możemy z tym nic zrobić, ponieważ nie jest to zakazane przez polskie prawo.

Dlatego warto omijać szerokim łukiem takie smsy jednak, jeśli damy się nabrać i wyślemy wiadomość zwrotną nie przejmujmy się, stracimy tylko kilka złotych. Dopiero podczas dalszych wiadomości możemy nadziać się na jakieś idiotyczne umowy, o których nawet nie będziemy mieć pojęcia, że istnieją. Jeżeli damy się na coś takiego nabrać i stracimy trochę więcej pieniędzy na tym, nie zaczynajmy chodzić do prawników i starać się odzyskać pieniądze, za które niby mieliśmy dostać samochód czy inną rzecz, oni są bezradni w takich sprawach.

Niestety nawet sprawa w sądzie nam nie pomoże, ponieważ jak już wspominałem to, co robią takie firmy nie jest niezgodne z prawem, w takim wypadku przegramy sprawę, stracimy mnóstwo pieniędzy i nerwów na procesach, które będą trwały latami, było już wiele ludzi, którzy próbowali, niestety z takim samym skutkiem.

Rozumiem, że takie wiadomości dla niejednego z nas będą bardzo kuszące, ponieważ każdy chciałby dostać coś praktycznie za darmo, niestety nie tędy droga.

Prosta wysyłka sms, może sprawić, że zostaniemy bankrutami z nerwicą.

Wszystko przez to, że byliśmy nieświadomi tego, co robimy. Dlatego przestrzegam was w tym artykule, o wysyłaniu wiadomości zwrotnych, najlepiej usunąć takiego smsa, którego dostaniemy od razu. Nie ma sensu trzymać go, żeby tylko nas kusił, bo możemy sobie przysporzyć wielu kłopotów.

 

Opracowano we współpracy z: https://playsms.pl/

Post Author: Rymarski