Problemy z snem – jak sobie z tym radzić?

Sen jest dla człowieka nadzwyczaj ważny, bo umożliwia organizmowi się zregenerować. W współczesnym świecie jest niemniej coraz więcej zauważonych przypadków zapadania na bezsenność lub posiadania problemów z usypianiem. Zdarza się też, że śpimy, a pomimo wszystko nasz organizm nie odpoczywa.

Nim sięgniemy po stosowne farmaceutyki należałoby najpierw zadbać o atmosferę pomieszczenia w którym śpimy, Pocznijmy od kolorystyki – powinna być stonowana (odcienie wpływają na nasz nastrój). Biele, błękity, zielenie, beże a także pastele to kolory, które pozwolą nam się zrelaksować i porządnie odprężyć się.

Na przekór pozorom spore znaczenie dla naszego wypoczynku ma również ład w pokoju, w którym śpimy. Należałoby pozbyć się bibelotów, które gromadzą kurz i przedmiotów, jakie mogą przypominać nam o obowiązkach i problemach. Jeśli w sypialni mamy biuro starajmy się zabierać papiery i komputer. Nieporządek przytłacza człowieka i nie umożliwia w pełni wypocząć.

Niezmiernie znaczne jest dodatkowo atmosfera. Sypialnię powinno się wietrzyć każdego wieczoru co najmniej piętnaście minut. Orzeźwiające, przepełnione tlenem powietrze pozwoli nam lepiej wypocząć.

Niezmiernie znaczne jest dodatkowo wyposażenie sypialni. Pierwsze skrzypce grają przede wszystkim obramowanie posłania i materac. Głównie ten ostatni wpływa w dużym stopniu na jakość naszego wypoczynku. Materac nie winien być ani za twardy, ani za miękki. Jeśli na jednym łóżku śpią dwie osoby, to każda z nich powinna mieć materac dostrojony do własnej figury i wagi ciała.

Wskazane są też antyalergiczne poduszki i kołdra. Do ich przyodziania najlepsza będzie pościel bawełniana, która przyzwoli skórze oddychać, a jednocześnie jest lekka w dotyku. Istotną rolę w estetyce pełni także
pościel bawełniana . Zadbajmy o stylistykę pościeli, albowiem na przekór pozorom oddziałuje ona na nasz humor. Pamiętajmy podobnie, by codziennie rankiem otaczać pościel kapą – zabezpieczy miejsce do spania przed kurzem.

Odpowiedniemu snowi sprzyja również milczenie w sypialni. Trzeba wyłączyć wszelkie szumiące przyrządy – na przykład komputer. Jeżeli nie umiemy zasypiać w ciszy wybierzmy uspokajającą muzykę lub tony relaksacyjne.

Nie zapominajmy również o świetle – także tym w środku domu (lampki nocne, które można zgasić bez powstawania z łoża), jak i tym napływającym z zewnątrz (warto zaopatrzyć się w rolety lub osłony, jakie prawidłowo zaciemnią pokój).

Jeśli dojrzycie wszystkich tych detalów, będzie wam o sporo swobodniej porządnie się wyspać.

Źródło:http://www.kaszmirposciel.pl

Post Author: Rymarski