Pomoc prawna bywa niezbędna

testament

Kłótnie

W mojej rodzinie kłótnie i wszelkiego rodzaju spory są na porządku dziennym. Czasem zastanawiam się, czy my nie mamy już tego zakodowanego w genach. Kłócimy się tak często i o takie błahe sprawy, że myślę, że można te kłótnie śmiało nazwać naszym znakiem rozpoznawczym. Tak jak w paszporcie widnieje rubryka na znaki charakterystyczne, gdzie zazwyczaj wpisane są różnego rodzaju blizny, czy znamiona, tak w paszporcie moim i reszty mojej rodziny powinno być wpisane słowo „kłótnie”. Oczywiście jest to tylko żartobliwa próba ukazania jak często dochodzi u nas do sporów i prób przekonania innych o tym, że to właśnie jedno z nas ma rację.

Pomoc prawna

Ostatnio wydarzyła się jednak sytuacja, która swoją rangą przewyższa nieco wszystko to, co dzieje się każdego dnia. Moja babcia bowiem, postanowiła, że dokona istotnych zmian w swoim testamencie. Na jednym z rodzinnych spotkań, popijając kawę z filiżanki, jak gdyby nigdy nic oświadczyła, że musi się poważnie zastanowić nad jego treścią, bo uważa, iż niektórzy zasiadający przy tym rodzinnym stole domownicy, swoim zachowaniem pokazują dobitnie, że nie zasługują na to by czerpać w przyszłości ze zgromadzonego przez nią majątku. Należy tutaj zaznaczyć, że faktycznie babcia jest osobą bardzo zamożną. Z tego też powodu przy stole zapadła chwilowa konsternacja. Owszem, kłócimy się często – jednak nikt z nas nie wyobrażał sobie, że te kłótnie mogą doprowadzić do wydziedziczenia. Babcia jednak swoich słów nie cofnęła. Dodała natomiast, że za 2 dni widzi się z notariuszem, który pomoże jej dokonać zmian i, że cieszy się, iż takie usługi jak pomoc prawna Lublin oferuje niejako od ręki, bo dzięki temu nie musi czekać na wizytę zbyt długo, co jest dla niej ważne, gdyż bardzo się denerwuje z powodu naszych kłótni i podziałów.

Testament

Wydawało nam się, że dobrze znaliśmy babcię. Zresztą, co ma powiedzieć mój ojciec oraz jego brat? Oni doznali chyba największego szoku spośród wszystkich domowników. W tej chwili muszę przyznać, że ciekaw jestem jak potoczy się sytuacja. Kto wie, może zmiany w testamencie sprawią, że nasza rodzina stanie się mniej kłótliwa?

Post Author: Rymarski