Polecana hodowla kociaków norweskich leśnych

Koty norweskie leśne

Powiada się, że ludzie dzielą się na tych, jacy lubią kociaki a także tych, jacy preferują psy. Wyhodowano wiele odmian zarówno kotków oraz piesków.
Interesującą odmianą mruczków będą koty norweskie, jest to naturalna rasa kotków (poniektóre pozostałe odmiany są kreowane nienaturalnie przez selekcję kociąt), która została oswojona. Ich prawidłowa nazwa to kociaki norweskie leśne.

hodowla kotów norweskich

Będą to rosłe mruczki o potężnej strukturze ciała. Sierść jest pośrednia między dłuższymi, a krótkimi kudłami. Interesującą właściwością sierści jest to, iż mruczki te posiadają dwa warianty sierści – krótsze pasma tuż przy ciele a także dłuższe na zewnątrz. Za pomocą tego rodzaju powłoce sierści mają wodoodporne futerka.

Ich maść charakteryzuje się płowym kolorem około szyi a także na zadnich nogach. Mogą posiadać różnorakie odcienie sierści oraz oczu.
Zajmującą właściwością ich postaci są uszy zbliżone do uszu rysia, poprzez co kicie wyglądają na drapieżniki. Najczęściej ważą od 5 do 9 kilogramów, kotki są w większości wypadków lżejsze.

Hodowla kotów norweskich leśnych

Bywają to niesłychanie zwinne oraz żwawe kotki. Będą niesłychanie mądre i rozumne. Zazwyczaj trwale zżywają się do mieszkania oraz domowników, a z powodu na fakt, że są udomowione dalej mają żywe popędy drapieżnika poprzez co są doskonałymi łowacmi. Doceniają głaskanie, choć z umiarem.
Odpowiednia hodowla kotów norweskich leśnych czy też innych ras jest jedną z najważniejszych spraw w momencie doboru kiciusia. Hodowla podobna winna być wyjątkowo przyjacielska, w jakiej zwierzęta nie są traktowane jak ładunek ale jako przedstwiciele familii. Dodatkową ważką sprawą są ojciec i matka. Jeżeli zależy nam na odpowiednich rozmiarach oraz cechach mruczka winniśmy zwrócić atencję właśnie na nich i ich dokonania. Znaczący też bywa charakter i zwyczaje zwierzaków.

koty norweskie leśne

Dodatkowym aspektem jest higiena i nawyki pokarmowe maleńkich kociaków. To od wyuczenia od pierwszych chwil życia z reguły zależy dojrzałe postępowanie zwierzaka, Z tego względu tak ważka jest nauka schludności od pierwszych chwil życia i bon ton z innymi kotkami a także domownikami.
Źródło: www.forestgate.pl

Post Author: Rymarski