Planujesz hotel? Trzeba pamiętać o kilku kwestiach

Architektoniczny plan hotelu nie jest w tej chwili czymś, co jest się w stanie przygotować w tydzień, szczególnie jeżeli chcemy zrobić to porządnie. Funkcja ta staje się nieco w wyższym stopniu skomplikowana niż zwykły układ domku jednorodzinnego albo pawilonu. Oznajmimy wam zatem, na czym dobrze się skoncentrować i co narysować w większym szczególe.

Nade wszystko na początku powinno pomyśleć nad kompletnym planem funkcjonalnym budynku. Z reguły u dołu sytuuje się reprezentacyjne foyer z recepcją, szatnią, przechowalnią bagażu, sejfem i skrytkami, przy wejściu konieczny jest również będący w tym miejscu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę portier i kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się obserwacja korytarzy oraz stref wspólnych. Również tam warto zaopatrzyć obiekt w usługi – sklepy osiągalne nie wyłącznie od wewnątrz, lecz również dla ludzi przechodzących ulicą, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać w takim razie tam możemy nie wyłącznie szlafroki hotelowe oraz mydełka i pamiątki z danego miasta, lecz również powszednie artykuły spożywcze czy innej rangi. Czasami trzeba umieścić w tamtym miejscu też bank, fryzjera bądź siłownię.
Rzeczą zależną od gustu staje się zlokalizowanie gastronomii. Najlepszy na to jest także parter, lecz czasami kapitalnym rozwiązaniem staje się knajpa na najwyższym piętrze. Widoki z niej są wówczas wspaniałe, tak samo jej bryłę można wyeksponować oraz zachęcić do skorzystania ludzi, którzy w obiekcie nie nocują. Nieraz trzeba nadać jej formę przeszkloną oraz zaakcentowaną.

Rozpoczynając od pierwszego piętra po wyższe, w zależności od planowanej wielkości, przeważnie umieszczone są pokoje. Liczba gwiazdek wyznacza w przybliżeniu jak duże mają być pokoje – meble są zwykle zestandaryzowane pod modularne szerokości i wielkości – i w jaki sposób umeblowane – czy wystarczy mało wygodne niewielkie łóżko, czy właśnie powinniśmy podać zainteresowanemu wszystko na talerzu – jacuzzi, łapcie i szlafroki hotelowe, prędko zaopatrywany mini bufet.

szlafroki hotelowe

O ile dobrze zaplanujemy hotel, deweloper prędko zdoła liczyć na zwrócenie opłat.

Post Author: Rymarski