Parę ciekawostek dotyczących tego w jaki sposób wybierać materac do swojego łóżka.

Każdy z nas śpi przeciętnie w przybliżeniu 8 godzin na dobę, co mniej więcej razem sprawia, że przebywamy w łóżku mniej więcej jednej trzeciej naszego życia. W trakcie snu ciało oraz mózg odpoczywają pozyskując moc i energię na następny dzień. Nieraz ludzie narzekają, że budzą się niewyspani mimo dostatecznej ilości snu. Nieraz również uskarżają się na boleści barków, pleców lub karku. Z tej przyczyny dobór materaca jest niezwykle istotny, dużo istotniejszy aniżeli dobór tylko łóżka.
A więc jaki dobry materac do spania dobrać?

Po pierwsze odpowiedni materac powinien być dobrany do naszego wzrostu i wagi ciała. Dobrze dopasowany materac nie powinien być ani za twardy, ani nazbyt miękki – winien idealnie dostosowywać się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Pamiętajmy, żeby zdecydować się na model co najmniej o 20 cm większy niż wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają codziennie kłopot z kręgosłupem, przed zakupem materaca powinny zasięgnąć rady lekarza ortopedy czy fizjoterapeuty, tak aby nabyty materac zmniejszał dolegliwości bólowe i nie pogłębiał wad kręgosłupa.
Kolejnym kryterium jest wypełnienie materaca innymi słowy to co jest w środku. Każdy rodzaj materaca posiada inne właściwości. Możemy wybierać z materacy wykonanych na bazie sprężyn kieszeniowych, materacy zrobionych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej czy też posiadających połączenie tych wypełniaczy. Poza tym, w materacach zastać można wypełniacze z włókien kokosowych lub gryki – te odpowiadają za zniwelowanie pojawiania się pleśni i grzybów. Nadzwyczajną uwagę do doboru wypełniacza powinni przyłożyć alergicy – nie każdy bowiem wypełniacz ma właściwości antyalergiczne.

Przy doborze materaca pamiętajmy szczególnie, że odpowiednio dobrany, komfortowy model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, ale również zatroszczy się o nasz kręgosłup przez długie lata. Od niego zależne jest nasze zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Post Author: Rymarski