Oświetlenie LED – zalety

Diody LED na dzień dzisiejszy są najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór formy oświetlenia. Nie ma się co dziwić temu faktowi, ponieważ właściwości tej technologii dają największe możliwości. Mimo tego, że oświetlenie led na rynku powszechnie funkcjonuje dopiero od kilku lat, na stałe przejęło palmę pierwszeństwa od tradycyjnych żarówek, które nie posiadają tak dobrych właściwości oraz parametrów technicznych. Z tego powodu przegrywają one konkurencje i w efekcie tego ich udział w rynku z każdym kolejnym rokiem systematycznie spada.
Dlaczego diody led zyskały taką popularność? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim dwie najważniejsze zalety – są trwałe oraz gwarantują wysoką efektywność pracy przy stosunkowo niskich kosztach użytkowania. Nie wszyscy przykładowo wiedzą, że czas pracy żarówki wykonanej w oparciu o taką właśnie technologię jest dłuższy od czasu tradycyjnej żarówki przeciętnie nawet 25 razy. Taka różnica daje do myślenia i ostatecznie przekonuje większość do skorzystania z technologii LED.
Technologia LED charakteryzuje się niskim poziomem emitowania ciepła. Powodem takiego stanu rzeczy jest ich wysoka sprawność. Przeważająca część pobieranej energii jest zamieniana w światło, nie zaś w energię cieplną, co ma miejsce w tradycyjnych żarówkach. Takie rozwiązania technologiczne pozwalają, aby technologia led była wykorzystywana do tych obiektów, które są czułe na promieniowanie. Wykorzystuje się je na przykład w czasie oświetlania chłodni, w których panują niskie temperatury. O tym, że żarówka LED zaczyna zużywać się w coraz poważniejszym stopniu świadczy jej powolne gaśnięcie. Amortyzuje się stopniowo, dlatego nie gaśnie nagle, co daje możliwość uprzedniego zakupu nowej diody i wymienienie jej i zażegnanie problemu.
 http://www.laserclinic.com.pl/

Post Author: Rymarski