odżywianie dla alergików

Wiele osób nie akceptuje glutenu, co obliguje ich do trzymania się diety bez glutenu. Jednakże nie każdy ma pojęcie, jakie artykuły nie mieszczą w sobie glutenu i które zdołają swobodnie konsumować.


Żywność bez glutenu powinna być bogata w kukurydzę, ryż, ziemniaki, soję, proso, grykę, soczewicę, fasolę, orzechy, mięso, owoce i warzywa. Będąc na takiej diecie nie możemy konsumować jęczmienia, pszenicy, owsa, żyta, orkiszu jak i artykułów, jakie posiadają te produkty.
Musimy jednak podkreślić, że dieta tego typu nie bywa bezproblemowa w użytkowaniu. Należy wykluczyć z diety nie jeno artykuły, które są w.w., lecz także zwracać uwagę na artykuły, jakie mogą mieścić choćby szczątkowe porcje glutenu. Dieta bezglutenowa przeznaczona będzie przeważnie dla osób, które posiadają uczulenie na gluten bądź cierpią na celiakię. Są to 2 rozmaite problemy, które zawierają się w pojęciu nietolerancji żywnościowej i nie da się ich nawzajem mylić. W sklepach bezglutenowych jest sporo produktów, jakie pomimo, że noszą nazwę żywności bezglutenowej mogą być zanieczyszczone. Dlatego pragnąc nabyć żywność bezglutenową nabywajmy towary tego rodzaju jak: mąka bezglutenowa, na której torebce jest certyfikowany znak skreślonego kłosa. Towary z tym znakiem są otoczone skrupulatną kuratelą stowarzyszeń chorych na celiakię.

Sklep z produktami bezglutenowymi, który oferuje towary żywnościowe dla ludzi, którzy cierpią na nietolerancję pokarmową lub celiakię objęte są także podobnym dozorem, więc bez problemu możemy sporządzać tam zakupy, bez obawy o nasz organizm.

Na koniec pragnęlibyśmy wciąż zaznaczyć, że jadnospis bezglutenowy nie będzie dietą na schudnięcie. Kaloryczność artykułów nie mających glutenu jest bardzo podobna do tradycyjnych artykułów. Żywimy nadzieję, że wyjaśniliśmy na czym polega żywność bezglutenowa, oraz również co jest dozwolone jeść, a czego nie należy.

Źródło: www.organiczne24.pl

Post Author: Rymarski