Koziegłowy – zagłębie choinek

http://choinki-online.com.pl/kontakt/

Są w naszym kraju pewne obszary, które specjalizują się w produkcji konkretnych przedmiotów. Mamy zagłębie truskawek, winogrona, czy papryki. Ale mamy też zagłębia miedziowe, winiarskie, czy meblowe. Wśród takich, które odżywają sezonowo jest zagłębie, w którym a masową salę produkuje się choinki. A znajduje się ono w gminie Koziegłowy.

Koziegłowy to niewielkie miasteczko w województwie śląskim, w przemyśle którego kluczową rolę odgrywa właśnie produkcja sztucznych choinek. Chociaż w całej gminie mieszka zaledwie 14 tysięcy mieszkańców, liczba firm produkujących właśnie choinki kształtuje się na poziomie 400. To naprawdę wiele, jak na tak małą populację. A wszystko zaczęło się tutaj w latach osiemdziesiątych biegłego stulecia. Pierwszy mieszaniec, który zaczął produkować bożonarodzeniowe drzewka, oparł się na technologii obróbki osikowego łyka. Gdy sąsiedzi zauważyli, że odniósł on sukces, poszli w jego ślady. I tak, w przeciągu trzydziestu lat, w tym właśnie regionie rozwinął się przemysł wytwarzania sztucznych choinek.

Jeśli więc chcemy kupić wspaniałą choinkę prosto od producenta, musimy wybrać się do tego właśnie miasteczka. Znajdziemy tutaj niejeden sklep, który został otworzony właśnie u producenta. W takim sklepie jesteśmy wstanie kupić wymarzoną choinkę w naprawdę doskonałej cenie. Wpływ na to ma panująca w regionie konkurencja, która pilnuje, by producenci nie windowali zbyt wysoko swoich cen.

A jaką choinkę możemy tutaj kupić? Właściwie każdą. Drzewka imitują doskonale różne gatunki, począwszy od świerku polskiego, a na limbach i jodłach skończywszy. Poza tym szeroki wybór to także kwestia kolorów. Oprócz choinek tradycyjnie zielonych, w ofercie producentów znaleźć można też modele w innych kolorach, począwszy od bieli, a na złocie skończywszy.

Czy te choinki są dobre? odpowiedzią na to pytanie może być ich popularność. Stąd trafiają one bowiem w różne zakątki Europy, a nawet i świata. Są estetyczne, jakościowo bardzo dobre i atrakcyjne cenowo. Dlatego są popularne.

Post Author: Rymarski