Komunikacja XXI wieku

Świat idzie z postępem, w czasach obecnych bardzo trudno znaleźć osobę, która by nie posługiwała się telefonem czy komputerem. Osoby starsze rzadziej korzystają z nowinek elektronicznych, jednak młodzież nie może obejść się bez telefonu w dzisiejszych czasach. Wysyłka smsów z telefonu, czy porozumiewanie się poprzez różnego rodzaju komunikatory jest czymś powszechnym. Brak dostępu do internetu wzbudza ogólną panikę. Młodzież komunikując się za pomocą telefonów, ogranicza relacje międzyludzkie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wysyłka smsów wpływa negatywnie na rozwój młodych ludzi. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest to, że młodzież używa telefonu do komunikowania się nawet, gdy osoba z którą chcą porozmawiać jest w tym samym pomieszczeniu, bądź w pokoju obok.
Komunikacja ewoluuje na wyższy poziom. Skróty językowe, emotikony wyrażające emocje, są na porządku dziennym. Jednak taka komunikacja wzbudza wiele wątpliwości. Żaden emotikon czy inny obrazek, nie zastąpi nam mimiki twarzy i mowy ciała, dlatego młodzież uwstecznia się.
Komunikacja XXI wieku budzi wiele wątpliwości. Niegroźna piętnaście lat temu wysyłka smsów, dzisiaj budzi wiele kontrowersji. Skróty językowe, pisownia z błędami i zapożyczone słownictwo z obcego języka, nie może przynieść nam niczego dobrego. Młodzież się uwstecznia, rośnie nam pokolenie troglodytów, którzy nie potrafią się poprawnie komunikować, zamknięci w sobie, bez chęci poznania czegoś nowego.
Szybki postęp przyniósł nam wiele korzyści, nowoczesna elektronika, zmodernizowany przemył itd. Jednak warto pamiętać o tym, że każdy kij ma dwa końce. Dostęp do internetu w nadmiarze, może źle wpływać na rozwój psychiczny i fizyczny młodego człowieka. Młodzież zamyka się na świat w sieci, porozumiewa się za pomocą komunikatorów, ograniczając bezpośredni relację z drugim człowiekiem – rówieśnikiem, a wysyłka smsów zapoczątkowała erę komunikowania się pośredniego. Odpowiednie relacje są bardzo istotne, a tradycyjna rozmowa ma ogromny wpływ na drugiego człowieka.

Post Author: Rymarski