jaką kawę warto pić


Prawdziwi koneserzy kawy, wiedzą, że to, co kryje się pod nazwą „kawa rozpuszczalna” kawą najmniej nie jest. Jest tylko trunkiem kawopodobnym. Mocny smak, aromat i doznania oferuje dopiero kawa ziarnista. W supermarketach oferowanych jest wiele marek kaw gotowych do zaparzenia. Są to już zmielone ziarna. Kawę mieloną parzyć można zarówno „tradycyjnie”, czyli po turecku, jak i wykorzystywać do tworzenia kawowych specjałów z ekspresu, takich jak espresso bądź latte. Tymczasem jeszcze lepszym wyborem jest postawienie na kawę kupowaną w formie ziaren i zainwestowanie we prywatny młynek do niej. Nic nie równa się smakowi dobrej jakościowo, aromatycznej, niedawno zmielonej tuż przed zaparzeniem ziarnistej kawy.
Kawa ziarnista oznacza w rzeczy samej dłuższy czas przygotowania, jednakże odwdzięcza się niepowtarzalnością sporządzonego z niej naparu. Kawa jamajka blue mountain to napój szczególny: pobudzający, dodający otuchy, towarzyszący częstokroć pracy twórczej, ale też rodzinnym, jak też towarzyskim i biurowym spotkaniom. Jej przygotowywanie może służyć celebracji wspólnie spędzonych w gronie bliskich chwil. Uraczenie zaś odpowiednią kawą znaczącego gościa z pewnością wpłynie na akuratny odbiór naszej osoby w jego oczach. Kawa ziarnista oznacza postawienie na jakość, wybór tego, co lepsze, wydatkiem tego, co szybkie i wygodne.

Picie kawy ma poważnie ugruntowane miejsce w naszej kulturze. Pija się ją zarówno w domu, jak i w pracy, podaje sie ją przy rozmaitych okazjach. Sporo jednostek nie wyobraża sobie świtu lub popołudnia pozbawionego smaku tego doskonałego napoju. Gorzki smak kawy wspaniale współgra z kawałeczkiem ukochanego ciasta czy kostką słodkiej czekolady. Obyczaj picia kawy to z pewnością pewna rozkosz, na jaką sami sobie aprobujemy. Warto poświęcić trochę więcej czasu, wybierając odpowiednie ziarna a także na własną rękę je mieląc, aby ta rozkosz była jeszcze pełniejsza.

Źródło: kawaiherbata24.pl

Post Author: Rymarski