Gdzie spędzić ferie?

Podróż do Świnoujścia to atrakcyjny pomysł spędzenia czasu w takim kuracyjnym kurorcie, który jest najdalej wysuniętym krańcem naszego kraju na północny zachód. Przez zatokę Świnę jednoczy się z Bałtykiem, plaże bywają w tym miejscu bardzo estetyczne, oraz baza wypoczynkowa i noclegowa nadzwyczaj rozwinięta.

hotel świnoujście

Ktokolwiek urlop Świnoujście rekomenduje spędzić nie jedynie leżąc na plaży, ale również używając z licznych atrakcji tego typu miejscowości. Na samym początku należy wyłonić odpowiednią dla siebie bazę noclegową, pośród znacznej ilości hoteli interesującym miejscem z kompletnym wyżywieniem może być Hotel Świnoujście Hilton, z wybitnie estetycznie zaopatrzonymi pokojami, bezpłatnym parkingiem, niedaleko hipermarketów i kolejki morskiej. Z tego hotelu droga na plażę też nie jest nazbyt długa. Oczywiście na liście 10 najważniejszych hoteli w Świnoujściu pojawiają się dodatkowo i inne propozycje, spośród których możemy skorzystać, natomiast jeżeli nie interesuje nas hotel to innymi propozycjami bywają miejsca w pensjonatach lub domach kuracyjnych. W szczycie sezonu letniego trudno bywa odszukać stosowne miejsce na nocleg, ponieważ do Świnoujścia przybywają turyści nie tylko z Polski ale i z obczyzny.
Największą ciekawostką Świnoujścia i jego atrakcją jest zjawisko, że miasto położone jest na 3 wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Wyspy są ze sobą połączone za pomocą transportu wodnego, za sprawą kursujących pomiędzy nimi promami, wyspy są niezmiernie interesujące i warte zwiedzenia.

urlop świnoujście

Mniej znana wysepka Karsibór, jest niezwykle ładnym miejscem, istnieje tam możliwość wypożyczenia jachtów lub rowerka wodnego i bez problemu da się spędzić w tym miejscu aktywnie urlop, krążąc pomiędzy 44 mniejszymi wyspami po kanałach Świnoujścia. Niespotykana przyroda spowoduje, że Świnoujście wypoczynek nasz zamieni w rajski pobyt w tym cudownym miejscu. Na dodatek tego słynne wyspeki Wolin i Uznam w podobny sposób przyciągają podróżników swoimi ciekawostkami.
Wybierając się na greckie lub hiszpańskie wyspy, nie wiemy, że mamy także własne rodzime wyspy na Morzu Bałtyckim. Oferowane tam fascynujące sporty wodne w niczym nie odbiegają od ofert zagranicznych.

Źródło: google.pl

Post Author: Rymarski