Fizjoterapia – jak to wygląda?Fizjoterapia to zespół procedur lekarskich wykorzystujących zjawisko oddziaływania organizmu na bodźce (np. pole magnetyczne rehabilitacja). Już Konfucjusz w V w. p. n e. spostrzegł łączność pomiędzy złożeniem ciała a profilaktyką oraz kurowaniem, a Hipokrates popierał gimnastykę. Jako połączona z rehabilitacją lekarską może być prowadzona przez osoby należycie do tego przygotowane. Współcześnie aby przeprowadzać pracę fizjoterapeuty należy być absolwentem uczelni wyższej I lub II stopnia prowadzonych zwłaszcza przez Akademie Wychowania Fizycznego czy też Akademie Medyczne. Fizjoterapeuci, jacy w latach poprzednich pozyskali wykształcenie policealne, nie muszą uzupełniać wyedukowania i jako technicy fizjoterapeuci mogą sprawować fach.
Fizjoterapia wspiera procesy leczenia lekarskiego, używana po odbytych chorobach, w zamiarze częściowego albo całego odzyskania zdrowia. Jest konieczna w procesie kurowania choróbsk: pochodzenia reumatycznego, neurologicznego, chorobach układu oddechowego, nowotworach, dysfunkcjach narządów ruchu. Szczególne znaczenie ma dla dojrzewania niemowlaków i dzieci. Wcześniak prowadzony przez fizjoterapeutę rychlej odrabia poślizg w stosunku do niemowląt urodzonych o czasie. Rodziciele nauczeni będą prawidłowo przemywać, nakarmić i zmieniać pieluchy bobasowi. W wieku szkolnym fizjoterapia minimalizuje wszelkie wady postury, uczy pociechę realizować stosowne ćwiczenia w pojedynkę.
W onkologii pierwsze zabiegi fizjoterapeutyczne promowane są jeszcze przed operacją. Nie ma wątpliwości, że fizjoterapia prowadzona z pacjentem onkologicznym czyni cuda. Poprawiając samopoczucie pacjenta, przywraca wiarę w ewentualność powrotu do zdrowia, co wróży na zwyciężenie z chorobą.
Rozkwit fizjoterapii to z wyjątkiem podniesienia poprzeczki fizjoterapeutom dotyczących ich wykształcenia nowiutkie sprzęty. Aparaty do fizjoterapii, w stosunku od użycia służą likwidowaniu dolegliwości, hamowaniu nawrotom i wznawianiu biegłości fizycznej. Używane są między innymi: w elektroterapii, kuracji podciśnieniowej, laseroterapii, magnetoterapii.
Źródło: www.enpol-ltd.pl

Post Author: Rymarski