Drukowanie przestrzenne jako kolejny etap postępu technologicznego

Współczesna technologia jest obecnie na tak zaawansowanym poziomie, że rzeczy, które człowiek jest dziś w stanie wytworzyć, kiedyś można było spotkać tylko w opowiadaniach z gatunku science-fiction. Jeszcze w XIX wieku ludzie uważali, że pociągi są zupełnie nietrafionym i niebezpiecznym wynalazkiem, a latanie w przestworzach nigdy nie będzie możliwe, podczas gdy obecnie samoloty jak i pociągi są powszechnymi środkami transportu, jak choćby samochody i autobusy. Wraz z rozwojem technologii wiele dziedzin życia i funkcjonowania społeczeństwa uległo dużemu usprawnieniu i ułatwieniu. Nie dziwi więc fakt, że ludzie cały czas próbują odkrywać nowe rzeczy i tworzyć nowe, nieznane dotąd produkty oferujące przełomowe rozwiązania.
http://elprodruk3d.pl/projekty-p-27

Dobrym przykładem inwencji człowieka jest choćby możliwość drukowania przetstrzennego. Za pomocą drukarek 3d ludzie są w stanie małym nakładem pracy i siły stworzyć rzeczy, których wytworzenie dotąd wymagało poświęcenia dużej ilości czasu jak i wysiłku. Projektowanie modeli 3d opiera się na stworzeniu projektu danego przedmiotu w odpowiednim programie graficznym, a następnie wydrukowaniu tegoż przedmiotu za pomocą drukarki 3d. Zakres rzeczy, które można wytworzyć za pomocą drukowania przestrzennego ulega ciągłemu zwiększeniu. Były już przypadki, że ludzie tworzyli tym sposobem nawet broń palną wraz z nabojami. Jak więc widać drukarki 3d oferują wiele możliwości, jak i zagrożeń. Z tego względu należy uregulować prawnie sytuację związaną z produkcją jak i rozprowadzaniem takich drukarek, gdyż przynajmniej na początku obrót tym sprzętem powinien być kontrolowany. Kolejną wadą drukowania przestrzennego jest jego cena. Drukarki 3d są niezwykle drogimi produktami, a utrzymanie ich w stanie pozwalającym na poprawne funkcjonowanie również pochłania sporo pieniędzy. Z tego też względu większość społeczeństwa nie może póki co wykorzystywać możliwości związanych z drukowaniem przestrzennym.

Reasumując, drukarki 3d zaczynają mieć coraz większe zastosowanie, jednak minie trochę czasu zanim staną się powszechnie używanymi produktami.

Post Author: Rymarski