Czy z aparatu telefonicznego da się zrobić ładne fotografie?

Jeżeli kochasz podróżować, na pewno wiesz jak istotne bywa dokumentowanie podróży poprzez zdjęcia. Fotki są znakomitą pamiątką naszych przygód, a dodatkowo, regularnie indywidualnym dokumentem na to, że naprawdę zrobiło się to o czym relacjonuje. Pechowo, noszenie uciążliwych aparatów powieszonych na szyi bywa bardzo uciążliwe, sprawia problemy na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, taki aparat jest stosunkowo banalnie zrabować.

kij do selfie

Na szczęście na rynku coraz częściej jesteśmy w stanie spotykać tak zwane obiektywy do smartfona. Ułatwiają one żywot, albowiem przy ich pomocy jesteśmy w stanie zrealizować wybitne fotografie aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą bywa ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi wariantami komórek. Starczy zamontować obiektyw do aparatu telefonicznego, a już za moment jesteśmy w stanie radować się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia ciężkiego aparatu oraz nieprzerwanej dbałości tak aby nic mu się nie stało. Dodatkową zaletą jest zjawisko, iż mając przenośny obiektyw nie trzeba już przegrywać zdjęć z karty aparatu na komputer, starczy, że zrobimy zdjęcia komórką i już jesteśmy w stanie publikować je na facebooku, instagramie lub wysyłać mailowo do przyjaciół a także rodziny. Jest to niezwykle szybkie i wygodne rozwiązanie dla osób będących w podróży i częstokroć nie mających warunków do stoickiego przegrywania fotografii na komputer.

Kolejnym przydatnym gadżetem w podróży bywa inaczej selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie czyli zdjęcia wykonywane sobie samemu bywają ostatnio niezmiernie modne. Wielu śmiałków uzyskuje je w bardzo niebezpiecznych położeniach jak na przykład skrzydło lecącego aeroplanu czy siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie wskazane jest narażać życia dla zrobienia ciekawego fotografii, jednakże bez względu jakie selfie, dobrze, gdy jest wykonane przy użyciu kijka, który wydłuża perspektywę i fotografia wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie kijka selfie stick staje się wygodne nie trzeba albowiem bez przerwy prosić ludzi napotkanych na drodze tak aby uczyniły nam zdjęcie na tle któregoś pomnika czy innej atrakcji turystycznej.


Źródło: frago.pl

Post Author: Rymarski