Co zrobić, jeśli nie możemy zamontować kominka?

Ciepłe i przytulne pomieszczenia dają najwięcej komfortu, dlatego nasze domy najczęściej urządzamy w taki sposób, aby osiągnąć właśnie taki efekt.
Pokój wypełniony na przykład licznymi poduszkami, miękkimi tkaninami, delikatnymi fakturami i jasnymi kolorami sprawia, że czujemy się bardzo komfortowo. Przytulności dodaje również ciepłe światło z kominka, dodatkowo tworząc bardzo przyjemny nastrój.
Zamontowanie kominka wymaga odpowiednio dużo miejsca do zabudowy oraz dobrze wzmocnionego stropu. Sprawa się komplikuje jeśli wymarzony kominek miałby stanąć w mieszkaniu w bloku, co jest raczej nierealne.
Jednak nic straconego, producenci wychodzą na przeciw potrzebom klientów i oferują rozwiązanie jakim są piece wolnostojące Kraków, Wrocław, Poznań czy też inne większe miasta, to miejsca gdzie bez problemu znajdziemy ofertę właśnie takich pieców.
Piece wolnostojące, potocznie nazywane kozami, mają bardzo nowoczesny wygląd. Niczym nie przypominają piecyków, które były używane przed laty. Palenisko jest widoczne, ponieważ drzwiczki są wykonane z szyby, dzięki czemu uzyskujemy efekt taki sam, jak w przypadku tradycyjnych kominków.
Ich główną zaletą jest, to że można je zamontować w dowolnym miejscu, wystarczy że będzie dostępne odprowadzenie do komina, do którego można będzie podłączyć piec.
Bardzo ważną zaletą pieca wolno stojącego jest to, że można go zdemontować w każdej chwili, a potem zamontować w każdym innym miejscu. Dodatkowo jak już wcześniej wspomniano, nie jest tak ciężki jak kominek z zabudową, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego wzmocnienia stropu.
Dowolność miejsca montażu sprawia,że piece wolno stojące mogą być montowane jako kominki tarasowe. Wieczór na tarasie przy cieple i świetle żywego ognia to coś niezapomnianego.
Piece wolno stojące są też dużo tańszym rozwiązaniem, niż kominki tradycyjne. Na tą różnice wpływa przede wszystkim fakt, iż nie wymaga on dodatkowego zabudowania paleniska.
Dzięki takim piecykom, każdy może cieszyć się przytulnym widokiem palącego się drewna.
 http://www.spartherm-krakow.pl/

Post Author: Rymarski