Co nam daje znajomość języków obcych?


W nowoczesnych czasach znajomość języka obcego to warunek konieczny, aby uzyskać robotę, w zdobywaniu kontaktów międzynarodowych, lub w podróżach.
Nieznajomość żadnego z języków, to ograniczenie, którą trudno jest pokonać. Jest to szczególnie ważne dziś, jak Internet zezwala nam wykroczyć poza krawędzie naszego kraju. Mamy dostęp do książek, punktów
oraz wiadomości nieprzetłumaczonych na nasz język ojczysty, przez co niemało wiadomości umyka nam z racji niewiedzy odmiennego języka, aniżeli język ojczysty. Lekcja języków obcych dopuszcza nam sposobność dostawania informacji o rozległej wielkości, a nie ledwo tego, co racjonują nam środki masowego przekazu albo tego, co akurat jest przełożone. Ile razy schwyciłeś się na tym, że pragnąc obejrzeć film, musiałeś z niego zrezygnować, bowiem nie było polskich napisów czy też prelegenta? Ucząc się języków, masz okazję polepszania własnych zdolności na dużo rodzai, dzięki znajomości języka posiadasz okazję na rozumienie nowych osób z całego świata, na dużo w wyższym stopniu świadome podróżowanie, a nawet dostawanie obcych podstaw.
Angielski przez skype oswobadza Cię z mydlanej bańki blokady lingwistycznej. Podczas gdy wydedukujesz mowę, nie będziesz musiał rygorystycznie chwytać się przewodnika, bądź tłumacza – wystarczy Ci Twój własny rozum i zdolność kontaktowania się. Już sam zapytasz
o drogę, samodzielnie poczytasz wiadomości o antyku, a z lokalnej broszury dowiesz się, do jakiej jadalni warto pójść, żeby skonsumować okoliczną specjalność. Nie zgłupiejesz, gdy Anglik w Twojej gminie zapyta Cię o drogę, chociaż wcześniej nie miałeś nawet pojęcia, o co tak w istocie Cię zapytuje. Będziesz z uśmiechem napomykał swoją wrogość, jaką wywierała w Tobie nauczka języków obcych w podstawówce, czy w gimnazjum. Po sposobnym kursie będzie to dla Ciebie przeszłością, trzeba tylko przekazać sobie sprawę, jak dużo korzyści mieści ze sobą znajomość dodatkowego języka. Pobudzaj w sobie zapał nauki oraz żyłkę do rozwijania swoich biegłości. Badaj swoje horyzonty oraz ujarzmiaj nowe okazje!
Źródło: elingwista.pl

Post Author: Rymarski