Atrakcyjne wiadomości odnośnie muchołówki.

Kilka gorących dni a już w domu pojawiają się niemile widziani fruwający goście – moskity a także muchy. Dźwięki przez nie wydawane nie są naszą ulubioną muzyką, a i kontakt prywatny nie pociąga za sobą nic właściwego. Nic nadzwyczajnego, iż każdy chce się pozbyć tych irytujących nas owadów.
W mediach możemy zauważyć wiele reklam ze środkami owadobójczymi. Do wyboru są sprzęty elektryczne traktujące swe ofiary ładunkiem elektrycznym lub rozprowadzające zapachy odstraszające owady. Obfita gama spray\’ów zarówno wesprze nas w walce z komarami czy muchami. Co jednakże w sytuacji kiedy nie możemy używać sztucznych, często chemicznych specyfików?
W tego rodzaju myślałoby się nierównej bitwie wspomoże nas sama przyroda. Starczy jedynie wyszukać odpowiednie rośliny a staną się one nie tylko pomocne przy eliminowaniu owadów, lecz także znakomicie ozdobią nam mieszkania.
Jedną z tego rodzaju roślin jest nepenthes popularny bardziej pod nazwą dzbanecznik. Pnącze to wywodzi się z równikowych lasów Indonezji jak również Półwyspu Malajskiego.

nepenthes
Jego uprawa nie zalicza się do najprostszych ze względu na warunki jakie należy mu wykreować jednakże za dobrą troskę odwdzięczy się dwojako. Nie zaledwie wyjątkowo ozdobi nam pomieszczenia, ale również specyficznym zapachem zwabi do swych dzbanków insekty, które od tego momentu posłużą roślinie jako substancje odżywcze. Nie należy przy tym obawiać się, iż w chłodniejszych porach roku będziemy musieli dokarmiać naszą roślinę gdyż jej zielone listki zagwarantują stosowny pokarm zaistniały w procesie fotosyntezy.
W walce z insektami w domu pomogą nam, może mniej atrakcyjne wizualnie, lecz podobnie praktyczne rosiczka oraz muchołówka. Zarówno one mają części chwytne, jakie uniemożliwiają zwabionym muchom ucieczkę. Należałoby wspomnieć o jeszcze jednej roślinie o podobnym trybie odżywiania. Kapturnica, bo o niej tu mówimy, ma również niepowtarzalny wygląd a także wymagania jak nadmieniony z początku dzbanecznik. Tak samo jak on potrzebuje wysokiej wilgotności powietrza i dla odmiany wiele słońca. Za opiekę odwdzięczy się urodą a także pomocą w łapaniu owadów.

Post Author: Rymarski