Alternatywa dla żarówek – oświetlenie led

http://www.laserclinic.com.pl/

Jeżeli właśnie chcemy wprowadzić się do nowego domu, albo mieszkania lub planujemy remont w dotychczasowym miejscu zamieszkania, warto się zastanowić nad typem oświetlenia, którego będziemy od tej pory używać. Istnieje bowiem sposób, aby bez wielkiego wysiłku oszczędzić sporo pieniędzy na czymś tak banalnym jak oświetlenie naszego mieszkania.

Pod uwagę powinniśmy w tym przypadku wziąć oświetlenie led. Działanie takich diod różni się znacznie od tradycyjnych żarówek, co pozwala na osiągnięcie wielu, naprawdę wspaniałych korzyści z zainstalowania ich w domu. Najważniejszą zaletą diod led jest oszczędność. Po zamontowaniu tego oświetlenia na pewno zauważymy różnicę w rachunkach za prąd.

Ponadto jedna dioda led jest w stanie swoim czasem pracy zastąpić od 15 do nawet 30 tradycyjnych żarówek. To jednak nie koniec, ponieważ to źródło światła, w przeciwieństwie do klasycznych żarówek energooszczędnych, świeci z pełną mocą od razu po zapaleniu, a więc nie potrzebuje czasu na „rozgrzanie”

Inną zaletą jest fakt, iż diody led praktycznie nie emitują ciepła, a większość energii (której zużywają bardzo mało) jest używana wyłącznie do emitowania światła. Na pewno się więc taką żarówką nie oparzymy. Warto również wspomnieć o pozytywnym wpływie żarówek led dla środowiska, ponieważ nie zawierają one szkodliwych substancji, takich jak rtęć, a co więcej nie trzeba ich wyrzucać tak często jak tradycyjnych żarówek. Mniejszy pobór energii także powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Jak widać, oświetlenie led ma naprawdę mnóstwo zalet, a nie jest drogie, ani w zainstalowaniu, ani użytkowaniu. Jeżeli więc mamy taką możliwość to warto wymienić tradycyjne żarówki na diody led z korzyścią dla naszych finansów, ale także środowiska naturalnego.

Post Author: Rymarski